INSUMED zhadzovanie tuku – informácie pre pacientov

INSUMED zhadzovanie tuku – informácie pre pacientov

Viete, prečo sa Vám nedarí schudnúť?

Ak už sa niekoľko rokov pokúšate schudnúť, ale ani do dnešného dňa sa Vám to nepodarilo, tak to nebude náhoda. Tí, ktorí sú už „profíci v diéte“ si vždy nájdu zázračné metódy, ktoré sú ešte novšie a ešte viac in, a zaručujú úspech.

Pre obéznych

Viete, prečo sa Vám nedarí schudnúť?

Ak už sa niekoľko rokov pokúšate schudnúť, ale ani do dnešného dňa sa Vám to nepodarilo, tak to nebude náhoda. Tí, ktorí sú už „profíci v diéte“ si vždy nájdu zázračné metódy, ktoré sú ešte novšie a ešte viac in, a zaručujú úspech.

Neúspechy našich diét vyplývajú z chýb našej životosprávy a stravovania. Žiaľ úspešnému schudnutiu z tukov zabraňujú aj lieky a hormonálne problémy. Či sa tieto vymenované problémy vyskytujú aj vo Vašom prípade, by bolo najlepšie konzultovať s poradcom INSUMED.

Aké by malo byť podľa vás dokonalé chudnutie?

Pozrime sa na chyby, za ktoré sa nám mstí naše telo, ktoré sú tie činitele, kvôli ktorým sa nám nedarí schudnúť?

Pre diabetikov

Výživová koncepcia INSUMED na liečbu diabetes 2. typu

Diabetes 2. typu je taká choroba, ktorú nadváha ešte zhoršuje. A kvôli cukrovke je takmer nemožné zhodiť nadváhu. Takto vznikne začarovaný kruh. Zmena stravovacích návykov a zníženie telesného tuku môže zadržať cukrovku, zlepšiť stav, ba – aj keď iba prechodne – liečiť ju, hlavne vtedy, ak metabolické poruchy netrvajú dlho.
Vzhľadom na rozmanitosť choroby a jej rozličný náhodný priebeh, nie je možné ustanoviť všeobecne povinnú, na každého platnú terapeutickú líniu.
Ponuka INSUMED je vždy vyhotovená v súvislosti s laboratórnymi výsledkami a aplikovanými liekmi.

O diéte

Vďaka metóde INSUMED sa môžete oboznámiť so systémom, ktorý sa dá ľahko udržať, môžete konzumovať chutné jedlá, môžete sa najesť do sýta, nie sú zakázané žiadne potraviny a nemusíte hladovať, tak je i dobrá nálada zaručená!

Počas diéty budete konzumovať špeciálnu, na lekárske účely určenú výživu INSUMED Trinkmahlzeit. Pacienti s nadváhou prostredníctvom špeciálnej stravy určenej poradcom INSUMED, ktorá je doplnená o výživové doplnky INSUMED Trinkmahlzeit, napomôže pri prevencii chorôb spôsobených nesprávnou výživou a zachovaní svalstva.

INSUMED Trinkmahlzeit umožní, aby sme Vám mohli navrhnúť nízkotučnú, na sacharidy a vlákninu bohatú a predsa nízkokalorickú stravu tak, aby ste netrpeli nedostatkom ani v oblasti príjmu bielkovín.
INSUMED Trinkmahlzeit predstavuje špeciálne hlavné jedlo pre diabetikov 2.typu s nadváhou, ktorí majú kvôli svojmu diabetu predpísanú špeciálnu, terapeutickú stravu.

Výhody konzumácie Trinknahrung-u u diabetikov:

– Obsahuje všetky dôležité vitamíny a minerálne látky, preto sa netreba obávať vzniku chorôb spôsobených nesprávnou výživou.
– Obsahuje prebiotickú vlákninu, ktorá má pozitívny vplyv na trávenie.
– Obsah tuku v Trinkmahlzeit-e je veľmi nízky, takže sa s ním neprijímajú zbytočné kalórie
– Vyvoláva nízky nárast hladiny cukru v krvi, respektíve nízku inzulínovú odozvu.

Pokiaľ ste diabetikom 2. typu a chceli by ste znížiť svoju váhu, obráťte sa na najbližšieho INSUMED poradcu!

Pre ľudí s nedostatočnou výživou

Čo znamená nedostatočná výživa?

Nedostatočná výživa sa v medicíne označuje väčšinou ako chronický nedostatok makro- a mikroživín, ktorý vedie k nepriaznivej zmene zloženia tela. Príčiny môžu byť rôzne a nezávislé od hmotnosti a veku pacienta. Príznaky sa zvyčajne vyskytujú iba vtedy, keď je proces nedostatočnej výživy už pokročilý.

Koho sa týka nedostatočná výživa?

V prvom rade sa to týka starších ľudí, ale môže sa vyskytnúť u všetkých vekových skupín. Okrem zjavnej formy nedostatočnej výživy, podvýživy môžu choroby spojené s pretrvávajúcimi zápalovými procesmi spôsobiť aj zmeny v zložení tela a vo výžive, a tým aj poškodenie zdravia.
Nedostatočná výživa môže byť tiež dôsledkom prekrmovania, pretože nadváha je často spôsobená nesprávnou výživou.

Aké sú následky nedostatočnej výživy?

U podvyživených pacientov môže mať nedostatok živín a predovšetkým bielkovín veľmi vážne následky. Nedostatok bielkovín v každom prípade vedie k úbytku svalstva. Následky môžu viesť od „ubúdania“ svalov (sarkopénia) až po život ohrozujúce ochabnutie svalstva (kachexia).
Chronická obezita (BMI nad 30) je často sprevádzaná chronickým, katabolickým zápalom tela. To znamená, že rovnováha je narušená, dochádza k degradácii a tento proces natrvalo pretrváva. Zápal sa vytvára v tukovom tkanive a ten spôsobuje napr. srdcové a obehové choroby a inzulínovú rezistenciu. Podvýživa je teda vysoko rizikovým faktorom z hľadiska chronických chorôb.

Diagnóza nedostatočnej výživy

Nadváha alebo podpriemerná váha pacienta, chronická choroba, nezdravý životný štýl (napr. rýchle občerstvenie, alkohol, stres) naznačujú lekárovi, že pacient pravdepodobne trpí nedostatočnou výživou.
Nakoľko nedostatok sa môže vyskytnúť aj pri normálnej telesnej hmotnosti, merania hmotnosti a laboratórne testy vyhodnocujú nutričný stav pacienta, kde presnosť môže byť obmedzená. Diagnostika zdravotného a nutričného stavu sa uskutočňuje bioelektrickou impedančnou analýzou (meranie BIA).
Opakované merania umožňujú sledovanie procesu, pomocou ktorého je možné sledovať úspech nutričnej terapie.
Meranie BIA a analýza nameraných údajov pomocou INSUMED Akern Softvéru sú nevyhnutné pri nutričnej terapii pomocou INSUMED BESTFORM-u.
Iba vďaka poznaniu stavu výživy pacienta, zloženia tela a neustálemu monitorovaniu môže byť úspešná výživa – liečebný zákrok.

Liečba a prevencia nedostatočnej výživy

Náš špeciálny produkt INSUMED BESTFORM je vhodný na liečbu nedostatočnej výživy, ktorý dokáže pomocou cenných bielkovín budovať svalovú hmotu a zároveň zlepšiť celkové zdravie.

INSUMED výživový poradca na základe výsledkov merania BIA (stanovenie zloženia tela) určí individuálnu výživovú terapiu.

INSUMED Bestform

Pre športovcov

Tajomstvo dobrého výkonu

Športovci majú kvôli vysokej spotrebe energie a zvýšeným stavebným a regeneračným procesom v ich organizme vyššie nároky na bielkoviny, ako je priemer. V závislosti od fyzickej záťaže je denná potreba bielkovín 1,2 – 2 gramy na kilogram telesnej hmotnosti a niekedy aj viac. Pri normálnom stravovaní je ťažké dostať do tela takéto množstvo bielkovín.

Avšak k budovaniu a regenerácii svalstva a zabezpečeniu s tým súvisiaceho dobrého výkonu je užívanie záťaži zodpovedajúceho optimálneho množstva bielkovín potrebné.

Dostatok bielkovín

Nie je také jednoduché „normálnym“ stravovaním dostať do organizmu dostatočné množstvo bielkovín. Pri jednom hlavnom jedle konzumujeme prílohy, zeleninu, šaláty, aj ovocie, preto sa častokrát stane, že nevieme zjesť také množstvo potravín s obsahom bielkovín, aké by sme potrebovali.

BESTFORM proteínový koncentrát

Pomocou bielkovinového koncentrátu BESTFORM je tento problém možné vyriešiť. Výrobcom a predajcom BESTFORM-u je nemecká spoločnosť INSUMED. Výroba produktu prebieha v súlade s najprísnejšími hygienickými požiadavkami, v sprievode pravidelných laboratórnych kontrol.

BESTFORM bol vyhotovený v súlade s fyziologickými potrebami spojenými so športom, na základe najnovších medzinárodných odporúčaní.

BESTFORM obsahuje šesť druhov vysoko kvalitných bielkovinových zdrojov, ktorých vzájomný množstevný pomer je zostavený tak, aby pri jeho ľahkej stráviteľnosti bolo čo najlepšie aj jeho biologické využitie.

BESTFORM obsahuje dvadsať druhov aminokyselín, ktoré sú pre ľudský organizmus životne dôležité, medziiným takzvané esenciálne aminokyseliny a aminokyseliny s prirodzene rozvetveným reťazcom, ako sú leucín, valín a izoleucín (po anglicky: branched chain amino acids, BCAA), ktoré následkom svojich antikatabolických a anabolických vlastností zohrávajú ústrednú úlohu v metabolizme svalstva a bielkovín.

Výskumy dokazujú, že tieto aminokyseliny pozitívne vplývajú na imunitný systém a regeneráciu svalstva. BESTFORM obsahuje aj také životne dôležité vitamíny a minerálne látky, ktoré organizmus športovca potrebuje každý deň.

Ako konzumovať BESTFORM pre športovcov

 

Ak si ho dáte pred športovým výkonom, pomáha pri budovaní svalstva, znižuje únavu, čím zvyšuje výkonnosť. Po športovom výkone zrýchli regeneráciu a umožní zvyšovanie intenzity tréningov. Konzumujúc ho pred aj po športovom výkone je možné tieto dva účinky optimalizovať.
Nadbytočné kilá znižujú výkon športovcov a nízky obsah sacharidov a glykemický index BESTFORM-u môže poskytnúť príležitosť aj na optimalizáciu ich telesnej váhy prostredníctvom stravy. Pri diéte športovcov zameranej na zníženie váhy často dochádza k strate svalstva, čomu môže BESTFORM zabrániť, a tak je pri znižovaní telesnej váhy možné zachovať aj dobrú kondíciu.

INSUMED Bestform

Sportärztezeitung

 

Link na noviny športového lekára: sportaerztezeitung.de

Prihlásiť sa na odber noviniek

Čo sa stane, ak sa tu zaregistrujete?
Dostanete celoštátne novinky a informačné materiály, alebo môžete kontaktovať INSUMED lekárov.
Ďakujeme, že ste sa k nám pridali!

INSUMED produkty