INSUMED Koncepcia

Viete, že váha ukazuje iba polopravdu? 

Viete, že kúpeľňová „tuková“ váha, nedokáže zmerať tuk? 

1 Meranie

Prvým krokom pri implementácii všetkých INSUMED výživových konceptoch je „meranie“. V praxi meranie zahŕňa meranie telesnej hmotnosti, výšky, obvodu brucha a vykonanie BIA merania na určenie zloženia tela. Opýtame sa vás na všetky choroby, alergie a v prípade potreby odporučíme laboratórne testy alebo iné lekárske vyšetrenia.

INSUMED koncepcia

2 Poradenstvo

Osobné poradenstvo sa vykonáva na základe merania a požadovaných informácií. Kedy, čo, koľko a z čoho jesť, aký druh pohybu – šport zvoliť.
V priebehu procesu hodnotíme zmeny v zložení tela a v prípade potreby odporučíme zmeny v stravovaní a životnom štýle.

INSUMED koncepcia

3 Implementácia

Implementácia je vašou úlohou ako žiť svoj život na základe rád. To, ako sa zmenilo zloženie vášho tela so zmenami vášho životného štýlu, je možné preskúmať pomocou BIA merania počas nasledujúcej konzultácie a v závislosti od výsledku merania možno odporučiť úpravu životného štýlu.

INSUMED koncepcia

Meranie zloženia tela – BIA meranie

 

Najrýchlejším a najjednoduchším spôsobom, ako získať presné informácie o zložení vášho organizmu, je BIA meranie. Poznať zloženie tela je dôležité nielen pri nadváhe, ale aj pri diétach.

Napríklad, ak je niekto diabetik, je dôležité poznať zloženie tela a jeho zmeny počas liečby cukrovky.

V prípade ľudí s nedostatočnou výživou, bez ohľadu na vek, je pre posúdenie stavu tiež dôležité BIA meranie, na základe ktorého je možné sledovať terapiu.

BIA meranie umožňuje pre športovcov „základnú“ diagnostiku kondície, kondičného stavu a efektu tréningov.

Poradcovia INSUMED na meranie používajú jeden špeciálny, veľmi citlivý a preto veľmi presne pracujúci lekársky prístroj menom AKERN 101.

Po analýze celkového stavu tela, ktorá sa vykonáva pri prvej príležitosti, priebežne sledujeme čo a ako sa mení v organizme. Pri ďalších príležitostiach je možné zmenu dokonale sledovať na grafických obrázkoch. Cieľom diéty je koniec koncov chudnúť z tuku pri udržiavaní svalstva. K tomu pomáha INSUMED diéta a meranie, pretože ak k chudnutiu dôjde z tukov, tak nenastane jojo efekt, čiže výsledok sme schopní udržať. 

Na vykonanie merania je potrebné približne päť minút ležať na posteli. Počas tohto času sa vyrovnávajú vodné priestory v tele medzi hlavou a chodidlom. Pred začatím merania sa nalepia dve elektródy na obe zápästia a priehlavky, ktoré sú pomocou meracieho kábla spojené s prístrojom. Čas merania je mimoriadne krátky. Prístroj detekuje elektrické signály, ktoré sa pomocou počítačového programu prevádzajú na interpretovateľné výsledky.

BIA meranie ukáže, aký je v organizme:

  • obsah tuku
  • beztuková jednotka
  • svalová hmota
  • medzibunková jednotka
  • celkový obsah tekutín v organizme
  • obsah tekutín v rámci buniek
  • obsah tekutín mimo buniek
  • bazálny metabolizmus organizmu.

Z výsledkov merania sa môžeme dozvedieť, či je v našom organizme vzájomný pomer tukov – svalov – vody zdravý alebo chronický.

Poradca INSUMED na základe výsledkov merania BIA dokáže poskytnúť personalizované rady vzťahujúce sa na Vaše stravovanie a životosprávu.

Váš poradca INSUMED presne vidí, ako pod vplyvom terapie INSUMED ubúda Vaša telesná hmotnosť, a z čoho chudnete?

Z tukov? Z vody? Nebodaj zo svalstva?

Keby sa ubúdalo z Vášho svalstva, tak Vám to vie korigovať výživovým poradenstvom a vhodnými výživovými doplnkami INSUMED.

Podstatou individuálnej terapie chudnutia INSUMED je, aby pri spaľovaní tukov sa svalstvo zachovalo. Ak Vaša telesná hmotnosť klesla a svalstvo je stabilné, tak chudnete iba z tukov a vody – takto to má byť – to je základ konceptu INSUMED.

Jedným zo základov úspechu diéty INSUMED je pravidelné BIA meranie a následné výživové poradenstvo. Preto je táto diéta INÁ ako ostatné diéty, ba dokonca ani nejde o diétu, ale o diétnu terapiu.

BIA merania je potrebné vykonávať každý týždeň alebo každý druhý týždeň preto, aby sme o zmenách zloženia organizmu mali aktuálny obraz a aby sme mohli včas napraviť chyby v stravovaní a životospráve.

Ak Vás zaujíma, akú časť Vášho tela tvoria tuky, svaly a voda, tak Vás prosíme, aby ste sa prihlásili u poradcu INSUMED na BIA meranie. 

INSUMED tanácsadók keresése

4 fázy INSUMED stravovania

 

ŠTARTOVACIA FÁZA

insumed-1-faza-1 - Konepcia

Za normálnych okolností začnete svoju diétu s dvomi „štartovacími dňami“. Počas týchto 2 dní sa vaše telo naladí na chudnutie, pretože bude nútené prejsť do „režimu spaľovania tukov“. V tieto dva štartovacie dni budete užívať výhradne jednu špeciálne na lekárske účely určenú potravinu INSUMED Trinkmahlzeit, v podobe koktailu, štyrikrát denne.

2. fáza

Chudnutie, „Intenzívne spaľovanie tukov“ od 3. dňa

napszakok
insumed-2-faza-1 - Koncepcia

alebo

insumed-2-faza-2 Koncepcia

alebo

insumed-2-faza-3 Koncepcia

Po dvoch „štartovacích dňoch“ nasleduje fáza intenzívneho spaľovania tukov. Podľa koncepcie INSUMED budete jesť trikrát denne. Z 3 jedál budú 2 INSUMED Trinkmahlzeit koktaily a 1 hlavné jedlo.

 

3. fáza

Prispôsobenie výživy, „Integrácia“

napszakok
insumed-3-faza-1 Koncepcia

alebo

insumed-3-faza-2 Koncepcia

alebo

insumed-3-faza-3 Koncepcia

Akonáhle dosiahnete svoju vysnívanú váhu, môžete pomaličky krok za krokom prechádzať od koktailov k pevným jedlám. Jedným z vašich jedál bude zatiaľ stále INSUMED Trinkmahlzeit koktail. Takže 2 jedlá, 1 koktail. Na základe konzultácie Váš poradca určí, kedy je pre Vás vhodné začať túto prechodnú fázu.

 

4. fáza

Udržanie hmotnosti, „Stabilizácia“

napszakok
insumed-4-faza-1 Koncepcia

Dlhodobým cieľom po chudnutí podľa koncepcie INSUMED je udržanie si telesnej hmotnosti a zdravé stravovanie trikrát denne, podľa nášho denného režimu. INSUMED produkty sa zaradia opäť do jedálnička vtedy, ak pri niektorých príležitostiach, ako sviatky alebo dovolenka, vďaka bohatej a lákavej ponuke jedál ste príliš veľa zjedli a telesná hmotnosť opäť trochu narástla. Najvhodnejšie by pre vás bolo, ak by ste aj počas fázy udržania hmotnosti čiže stabilizácie boli v kontakte so svojím INSUMED poradcom.

Hľadám poradcu

Chcete schudnúť alebo zmeniť svoj jedálniček? Nájdite vo svojom okolí INSUMED poradcu a kontaktujte ho.

Chcem sa stať poradcom

Máte nejaké otázky alebo máte záujem stať sa INSUMED poradcom? Kontaktujte nás tu:

Prihlásiť sa na odber noviniek

Čo sa stane, ak sa tu zaregistrujete?
Dostanete celoštátne novinky a informačné materiály, alebo môžete kontaktovať INSUMED lekárov.
Ďakujeme, že ste sa k nám pridali!

INSUMED produkty