Návrat k stravovaniu 3x denne

Autori:

Dr. Lovas Gyöngyi
Vedúca merkatingu pre INSUMED Maďarsko

Borokné Tömösváry Lilla
Dietologička

Návrat k stravovaniu 3x denne

Ukončenie je trochu zložitá vec. Cieľom je samozrejme udržať to, čo sme dosiahli, a aby sa to nevrátilo späť, ak je to môžné, už nikdy viac.

Cieľ: Udržať to, čo sme dosiahli

Ako na to? Je potrebné dodržiavať nasledovné, inak to fungovať nebude.

Nakoľko INSUMED nie je diéta, ale program zmeny životného štýlu, je dôležité vedieť 3 veci:

1.

Neexistuje „zlyhanie“ a vzdanie sa, pretože kedykoľvek môžete začať znova, ani zhrešenie a neobstojí ani výhovorka „Neodolal som pokušeniu, vzdávam to“. „Budem sa toho držať nasledujúci deň,”to je správny prístup”. Vždy sa sústreď na ďalší deň. Iba dnes dodržím 3 jedlá ….

2.

Po skončení konzumácie prášku sa oplatí udržať 3 jedlá (na udržanie hmotnosti) bez maškrtenia, a príjem 2 – 3 litrov tekutiny bez obsahu cukru. U niektorých ľudí sa z dlhodobého hľadiska osvedčí metóda 8 – 18, čo znamená obed (môže obsahovať sacharidy), po ktorom nasleduje 8 hodinová pauza, večera (skôr bielkoviny a menej sacharidov) a 16 hodinová pauza do obeda nasledujúceho dňa. Sú ľudia, ktorým sa osvedčia raňajky, obed a večera, teda rovnako 3 jedlá ako počas diéty, ráno a večer s menším množstvom sacharidov. V žiadnom prípade by sme sa nemali vrátiť k zlozvyku maškrtenia a jesť 5-krát denne, pretože kilá sa vrátia veľmi rýchlo, ak upustíme od zaužívaných správnych návykov.

3.

Prestať sa nedá z jedného dňa na druhý, ale existuje prechodné obdobie, na zavedenie ktorého sme pripravili toto pomocné video:

INSUMED produkty