Stravovanie 3krát denne

Stravovanie 3krát denne

Koncept umožňuje stravovanie 3krát denne, tým sa počas prestávky medzi jedlami zníži hladina inzulínu, čo „naštartuje“ spaľovanie tukov.

Prečo stravovanie 3krát denne?

INSUMED jedlá špeciálne určené na lekárske účely (Trinkmahlzeit) sa môžu konzumovať iba na základe pokynov INSUMED výživového poradcu a s pravidelným BIA meraním na dosiahnutie optimálneho – zdravého – účinku. Diétna terapia zahŕňa rôzne stravovacie požiadavky v závislosti od konkrétnych potrieb organizmu obéznych.

Aká je úloha inzulínu?

Inzulín je hormón, ktorý naše telo produkuje vtedy, ak sa zvýši hladina cukru v krvi, toto sa deje vždy po jedle. Čím viac sacharidov obsahuje naše jedlo, tým viac sa zvyšuje hladina cukru v krvi, tým sa produkuje viac inzulínu, aby znížil hladinu cukru v krvi.

Inzulín umožňuje, aby sa glukóza dostala do vnútra bunky a tam sa premenila na energiu. Inzulín má aj jednu veľkú nevýhodu: brzdí odbúravanie tukov, redukciu v tele a pomáha ukladať tuk. Preto my odporúčame iba tri jedlá denne. Čím viac jeme, tým viac stúpa naša hladina inzulínu a blokuje spaľovanie tukov.

INSUMED diétna terapia

Popri dodržiavaní lekárskych pokynov INSUMED výživových poradcov ,týkajúcich sa konzumácie špeciálne na lekársky účely určených potravín, strava so zníženým obsahom kalórií zaisťuje spaľovanie tukov a udržiavanie svalstva. Koncept umožňuje stravovanie tri krát denne, tým sa minimalizuje hladina inzulínu počas prestávok medzi jedlami, čo „naštartuje“ spaľovanie tukov. Na začiatku sa konzumujú dve z troch jedál a neskôr jedno jedlo INSUMED určené špeciálne na lekárske účely (Trinkmahlzeit).Ostatné jedlá si pripravuje účastník sám podľa odporúčaní výživového poradcu INSUMED.

 

Základné pravidlá:

1. Každý, kto chce zdravo chudnúť, musí zdravo jesť.

2. Prestávky medzi jedlami by nemali byť kratšie ako 4 hodiny! Po čase To môže viesť k obezite. .

3. Prestávka medzi dvoma jedlami by nemala presiahnuť viac ako 5,5-6 hodín, pretože to vedie k hladovaniu, a po čase vedie aj k obezite.

4. Denne sa odporúča vypiť aspoň 2 až 3 litre vody.

5. Venovať sa pohybu každý deň!
– Môže to byť šport …
– Individuálny
– Pravidelný
– Nevyžaduje si to veľa úsilia, stačí 30 minút chôdze denne.

Dôsledky nezdravého chudnutia:

tučný –> tučnejší –> ešte tučnejší. Nastáva jo-jo efekt.

 

 

Čomu sa vyhýbať:

– diéta (s nulovou kalóriou)
– pôst, hlad,
– vynechávanie jedál
– nepravidelné stravovanie,
– stravovanie raz denne.

Tieto vedú k ubúdaniu svalstva, čo má za následok jojo efekt, a presne tomuto sa chceme vyhnúť.

Chudnúť zdravo:

znamená, že medzitým ako telo stráca nadbytočný tuk, zachováva si svoje životne dôležité svaly. Tukové vankúšiky (na stehnách, nohách, zadku atď.) sú väčšinou iba estetickým problémom, ale brušný tuk škodí nášmu zdraviu!

INSUMED produkty